Ve školce se opět objevila nemoc zvaná Ruka-Noha-Ústa

Hlavní příznaky syndromu ruka-noha-ústa
Zvýšená teplota, bolesti v krku, popřípadě i břicha (chřipkové příznaky). Afty v dutině ústní, na měkkém patře, někdy i v krku a jazyku (možná záměna s angínou). Vyrážka (pupínky až puchýřky) v okolí úst, na prstech, dlaních a ploskách rukou a nohou.
Jedná se o nezávažné virové onemocnění. Většinou postihuje děti do deseti let, ale onemocnět může i dospělý. Nejčastěji nemoc propuká na podzim a v létě. Syndrom je velmi nakažlivý, proto jsou ohroženy hlavně kolektivy dětí. Inkubační doba nemoci je 3 až 6 dní a šíří se nejčastěji kapénkovou cestou. Nejvíce nakažlivé je dítě asi týden od začátku onemocnění, někdy však může přenášet virus ještě i týdny po uzdravení. Ve většině případů odezní nemoc sama do 10 dnů a bez komplikací.